2. místo Patrik Šišpela váha do 30 kg

4. místo Adam Štádlík váha do 31 kg

3. místo Mihai Chilat váha do 32 kg

3. místo Patrik Procházka váha do 31 kg

Na silně obsazené Velké ceně v Prachaticích startovalo deset našich judistů, kteří v konkurenci 239 soutěžících vybojovali ve svých kategoriích pět medailí.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ WU15

3. místo Viktorie Kämpfová váha do 57 kg

1. místo Patrik Šišpela váha do 30 kg

6. místo Filip Zdobinský váha do 34 kg

1. místo Antonín Štrobl váha do 28 kg

3. místo Viktor Havel váha do 28 kg

4. místo Nathan Rasschaert váha do 28 kg

5. místo Adam Štádlík váha do 28 kg

5. místo Karolína Tittlová váha do 31 kg

6. místo Jana Šímová váha do 31 kg

3. místo Patrik Procházka váha do 31 kg

Senioři Judoclubu Sušice, Petr Kämpf a Radek Pargač na tréninkovém srazu v Teplicích.

Judoclub Sušice ze zúčastnil Benefice pro Klokánek a Fond ohrožených dětí, na kterém v závěru akce vystoupil s ukázkou judo.

1. místo Karolína Tittlová váha do 31 kg

4. místo Jana Šímová váha do 29 kg

2. místo Patrik Procházka váha do 31 kg

4. místo Mihai Chilat váha do 32 kg

RADEK PARGAČ vybojoval v Rakousku bronz ve váhové kategorii do 100 kg. Na soutěži přijal i výzvu soupeře z váhové kategorii nad 100 Kg, kterého porazil a vybojoval tak v této nejvyšší hmotnostní kategorii zlatý pohár. Český tým Masters, za který startoval, se stal nejúspěšnějším týmem soutěže více na www.czechjudo.org.

Radek Pargač se 8. září zúčastnil Velký ceny Bratislavy (SVK) v kategorii Masters, v konkurenci zahraničních účastníků obstál a vybojoval pro náš klub stříbrnou medaili. Gratulujeme!

Letního sportovního soustředění v Kolinci se letos zúčastnilo 29 dětí z Judoclubu Sušice a Judoclubu Klatovy. Ranní a večerní tréninky proložené odpoledními sportovními aktivitami přinesly tížený výsledek v podobě spokojených, vysportovaných a na konci týdně řádně unavených dětí. Většina z nich složila během soustředění zkoušky na vyšší barevné pásy, jen v jednom případě se zkoušení nevydařilo. Nově tak bylo uděleno 11 bílo-žlutých pásů, 10 žlutých pásů, dva pásy žluto-oranžové a jeden pás oranžovo-zelený.

Na letní soustředění rovněž zavítali hosté - naši kolegové "kataři" z Kralup nad Vltavou, kteří s námi dva dny pocvičili zejména Katame-no-kata. Zvláštním a významným hostem byla japonská mistryně ITO CHINAGI (1. dan), žijící toho času v německu (horní řada třetí zleva), která mimo jiné učila naše děti zdvořilostnímu chování japonců.

O děti se během soustředění starali Petr Kämpf, Lucie Kolářová, Miloslav Lerch, Radek Pargač, Tomáš Burďáček a kuchařky ZŠ Kolinec, kterým tímto děkujeme za jejich práci a ochotu.

TOKUSO NAMBO sensei (6. Dan), MOTONARI SAMESHIMA sensei (8. Dan), TOSHIHIRO UTSUGI sensei (8. Dan)

Účast na seminářích Kodokan-kata v Berlíně se stala již naší oblíbenou a pravidelnou činností. I letos jsme využili pozvání od našich německých přátel a zúčastnili jsme se semináře Nage-no-kata a Kime-no-kata pod vedením japonských mistrů z Kodokanu.

Rozloučení s letošním školním rokem proběhlo v dobrodružném duchu a to nočním pochodem na Sedlo. Chladné počasí a občasné přeháňky nás neodradili od skvělé zábavy a pečení na ohni. Ranním výstupem na rozhlednu jsme završili náš výlet a spokojeně se vrátili domů.

2. místo Marek Hrůza váha do 50 kg

2. místo Filip Zdobinský váha do 32 kg

6. místo Martin Malát váha do 46 kg

2. místo Antonín Štrobl váha do 29 kg

2. místo Viktor Havel váha do 28 kg

NAGE-NO-KATA

1. místo Petr Kämpf a Miloslav Lerch

KATAME-NO-KATA

2. místo Petr Kämpf a Štěpán Benca (Judo SKP Most)

2. místo Viktorie Kämpfová a Lukáš Keila

3. místo Radek Šantrůček a Tomáš Burďáček

KIME-NO-KATA

1. místo Petr Kämpf a Štěpán Benca (Judo SKP Most)

Seminář Katame-no-kata s Dr. FRANZEM EDLINGEREM 6. Dan

Sušičtí judisté si zpestřili závěr roku uspořádáním soutěže Kata, po které následoval dvoudenní seminář Katame-no-kata pod vedením zahraničního hosta Dr. Franze Edlingera (6. Dan Judo, IJF rozhodčí). Víkendové akce se zúčastnilo 13 dospělých a 11 dětí z celkem osmi klubů. Vydařený seminář sklidil velký ohlas mezi jeho účastníky, kteří přislíbili účast i na dalších akcích. Velký dík patří zejména Dr. Franz Edlingerovi za mnoho poznatků, které nám předal a rovněž i pánům Radkovi Pargačovi a Miloslavu Lerchovi za tlumočení do češtiny.

MLADŠÍ ŽÁCI U13

5. místo Martin Malát váha do 46 kg